Chcesz zmieniać świat? Mamy dla Ciebie przepis
Świat nie będzie lepszy, jeśli łącząc tolerancję, empatię, troskę i filantropię zapomnimy o jednym, ważnym składniku. Bez ludzi gotowych do działania i wprowadzania tych wielkich haseł w życie, nic się nie zmieni. Dlatego Akademia Rozwoju Filantropii stworzyła program Global Challenges Local Solutions i poszukuje partnerów, którzy pomogą wprowadzać jego założenia w życie.
Dzięki temu programowi, lokalni społecznicy, chcący zmieniać świat, będą mogli otrzymać wsparcie finansowe na swoje pomysły i dołączą do ogólnoeuropejskiej sieci aktywistów. Ich zadaniem będzie wprowadzenie do lokalnej społeczności zasad empatii, tolerancji, edukacja z zakresu filantropii i dobroczynności, angażowanie lokalnej społeczności w działania na rzecz zmiany myślenia o swoim otoczeniu, o dobru wspólnym, o wspólnym działaniu i przede wszystkim myśleniu o innych.
Na potrzeby projektu stworzyliśmy film, pokazujemy w nim wyjątkowego czarodzieja, który przygotowuje eliksir zmiany, składający się z filantropii, tolerancji, troski i empatii. Prawda jednak jest taka, że żadna magia nie zadziała, jeśli nie znajdzie się ktoś, kto tę magię wprowadzi w życie. Wierzymy, że każda realna zmiana na poziomie lokalnym pomoże nam rozwiązać wyzwania przed jakimi stoi dziś Europa. Dlatego zapraszamy partnerów, którzy chcieliby z nami współtworzyć ten program i wesprzeć go w szczególności finansowo, ale także w innych działaniach – mówi Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.
Celem programu Global Challenges Local Solutions jest wsparcie i rozwój lokalnej filantropii, oraz edukacja i wzmocnienie lokalnych społeczności. W ramach programu przewidziane są granty na działania związane z promowaniem społeczeństwa obywatelskiego i ograniczeniem wykluczenia społecznego. Dzięki programowi powstanie baza min. 40 dobrych praktyk, która będzie inspirować do działania i rozwiązywania globalnych wyzwań kolejne lokalne organizacje filantropijne.
Więcej informacji o programie partnership.localsolutionsfund.org