Konkurs na warsztaty tematyczne połączone z wizytami studyjnymi
Konkurs na warsztaty tematyczne połączone z wizytami studyjnymi dla partnerstw biorących udział w edycjach I-VIII Programu odbywa się w ramach Pracowni Dobra Wspólnego, która ma na celu wzmacnianie trwałości dotychczas zawiązanych partnerstw i dalsze aktywizowanie skupionych wokół nich społeczności lokalnych. Ponadto, służy sieciowaniu alumnów Programu, wymianie doświadczeń i promocji idei budowania partnerstw lokalnych oraz metody animacji.
Celem Konkursu jest dofinansowanie organizacji tematycznych warsztatów połączonych z wizytami studyjnymi dla partnerstw działających w poszczególnych dziedzinach. Warsztaty powinny być ukierunkowane na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz włączenie partnerstw zawiązanych w IX edycji do istniejącej sieci. Program Warsztatów trwa 1 dzień i powinien obejmować dwa obowiązkowe elementy: spotkanie/a warsztatowe i wizytę studyjną oraz może zawierać inne elementy fakultatywne.
Maksymalna kwota dofinansowania jednego Warsztatu, wynosi 6000 złotych. Planowane jest przyznanie czterech grantów w tej wysokości.
Więcej informacji o Konkursie można znaleźć tutaj.
Konkurs na nagrody dla najbardziej trwałych i aktywnych partnerstw
W Konkursie na nagrody dla najbardziej trwałych i aktywnych partnerstw mogą brać udział alumni Programu – partnerstwa realizujące partnerskie projekty w edycjach I-VII. Celem Konkursu jest przyznanie dwóch nagród po 50.000,00 złotych dla najbardziej trwałych i aktywnych partnerstw, które skutecznie wzmacniały efekty swoich projektów oraz realizowały strategię rozwoju po zakończeniu finansowania z Programu.
Komisja konkursowa weźmie pod uwagę czy w ciągu co najmniej 3 lat od zakończenia projektu partnerskiego w ramach programu LP PAFW partnerstwo lokalne:
- kontynuuje działania na rzecz dobra wspólnego
- rozwija działania na rzecz dobra wspólnego określonego w projekcie lub podejmuje działania na rzecz nowo zdefiniowanego dobra wspólnego
- pozyskuje środki z różnych źródeł na realizację działań
- utrzymuje oraz wzmacnia zaangażowanie i współpracę dotychczasowych partnerów,
- pozyskuje nowych członków,
- stosuje partycypacyjne metody zarządzania,
- jest aktywne w ramach Pracowni Dobra Wspólnego np. poprzez uczestniczenie przedstawicieli partnerstwa w webinariach oraz wydarzeniach programowych, utrzymywanie kontaktu z ARFP,
tworzenie nowych partnerstw, promowanie metody animacji.
Więcej informacji o Konkursie można znaleźć tutaj.